Annons:

Nu öppnar Harrys igen - samma lokal men nytt innehåll

Eddie Edgardo, Anna Andersson och Evelina Andersson ser framemot premiären imorgon. Foto: Anders Blank

Nu öppnar Harrys igen - samma lokal men nytt innehåll

Medan andra verksamheter hade öppet under pandemin så bestämde sig Harrys för att hålla stängt. Nu nästan 1,5 år senare öppnar Kalmars största nattklubb. 

Annons:

I morgon öppnar Harry´s igen. Restriktionerna släpptes i onsdags men nattklubben valde att vänta med premiären till i morgon. 

– Vi vill att det ska vara storslaget. Vi har plockat in en dj från Malmö och har en helt ny meny, säger Eddie Edgardo marknadsansvarig på Harry´s. 

Nytt för nyöppningen att de differentierar åldersgränsen. Det är fortfarande 18 på fredagar men på lördagar höjs åldern till 22. 

– Vi kommer täppa igen en stor efterfrågan som funnits bland Kalmarborna. Det ska vara stora fester på stora klubbar. Det har vi här. 

Nattklubben får ta in 900 gäster och har verksamhet i tre plan med två dansgolv. 

– Vi har redan börjat börjat sälja en massa förköpsbiljetter så intresset är stort. Det är Harry´s som man känner igen det, bara en delvis ny kostym.

 

Annons:

Anders Blank

Anders.blank@dagenskalmar.nu

0734645262

Annons:

Annons:

Annons:

Kommentera

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

BakåtPausaPlayFramåt